wtorek, 3 marca 2015

Spotkanie Andrzeja Dudy z mieszkańcami powiatu Giżyckiego

03.03.2015 r. Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami powiatu Giżyckiego. W spotkaniu w sali konferencyjnej na Pasażu Portowym w Giżycku uczestniczyło około 300 osób. 
Andrzej Duda w swoim 30 minutowym wystąpieniu poruszył wiele ważnych dla Polski i Giżycka tematów. Mówił między innymi o potrzebie inwestycji w infrastrukturę drogową, z której stanem w naszym regionem właśnie się zapoznał, przejeżdżając trasą z Kętrzyna do Giżycka. Pokrótce omówił swoją wizję prezydentury. Podkreślił jak ważną rolą prezydenta jest prowadzenie dialogu ze wszystkimi grupami społecznymi i traktowanie wszystkich Polaków z należnym im szacunkiem. Bo czy Bronisław Komorowski rozmawiał ze strajkującymi górnikami, lekarzami, rolnikami?
Czy wysłuchał ich racji? Andrzej Duda podkreślał też, że powinniśmy być dumni z naszego kraju, z Polski, bo na kartach historii nasze dzieje są zapisane wielkimi literami. I jako prezydent chce przywrócić Polsce jej należne miejsce na arenie międzynarodowej i godnie ją reprezentować, nie wystawiać na pośmiewisko. Jako ludzie, Polacy nie możemy pozwolić na marginalizację naszego kraju. Poruszył też temat wieku emerytalnego i problemy młodych ludzi, którzy aby żyć w godziwych warunkach są zmuszeni opuszczać Polskę. Na zakończenie odpowiedział na pytania zadawane z sali. Zapewnił także, że już jako prezydent jeszcze raz odwiedzi wszystkie miejscowości, które odwiedza teraz w trakcie pięciomiesięcznej kampanii. Zaręczył również, że jako prezydent Rzeczpospolitej Polskiej będzie pomagał zwykłym obywatelom, ale teraz w podczas trwania kampanii i w dniu wyborów 10 maja to on potrzebuje pomocy. Poprosił wszystkich, którym na sercu leży dobro ojczyzny o pomoc, o pomoc w wygraniu tych wyborów i o pomoc w budowie lepszej Polski.
W spotkaniu Andrzeja Dudy z mieszkańcami powiatu giżyckiego uczestniczyli także posłowie PiS Iwona Arent i Jerzy Szmit.

Więcej zdjęć na stronie PiS Olsztyn