czwartek, 15 października 2015

Powiew dobrej zmiany w Wydminach

Prawo i Sprawiedliwość stawia na otwarte spotkania z ludźmi, nie zamykamy się na konwencjach "tylko dla wybranych". Nie boimy się ludzi, bo przecież jesteśmy dla ludzi, dla Polaków, dla mieszkańców Warmii i Mazur, dla Wydminiaków. Łatwo zauważyć jak wielki nacisk nasi kandydaci kładą na spotkania twarzą w twarz z mieszkańcami naszego okręgu. I nie odbywają się one tylko w większych ośrodkach miejskich jak Olsztyn czy Ełk. Dziś mieszkańcy Gminy Wydminy mieli możliwość poznania, porozmawiania i zapoznania się ze szczegółowymi programami: Iwony Arent, Marka Zawadki, Dariusza Rudnika, Michała Wypija i po raz kolejny Wojciecha Kossakowskiego.
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji:


Michał Wypij bez zbędnych wstępów i z dużą energią rozpoczął swoje spotkania z mieszkańcami Gminy Wydminy. Wszyscy, którzy go dziś spotkali muszą przyznać, że jego pogoda ducha i optymizm są wręcz zaraźliwe.
– Czas stworzyć polskim przedsiębiorcom dogodne warunki do prowadzenia biznesu w Polsce – powiedział Dariusz Rudnik, przewodniczący olsztyńskiego klubu radnych PiS na spotkaniu z przedsiębiorcami, przyznał też rację swoim rozmówcom w Wydminach, że: Nie może być tak, że polskiego przedsiębiorcę wygania się na ulice, każe się płacić horrendalne podatki, a zagraniczne koncerny są zwolnione z podatków i jeszcze budują sobie molochy w najbardziej atrakcyjnych miejscach. Problemy polskich drobnych i średnich przedsiębiorców zwłaszcza z Wydmin są Dariuszowi Rudnikowi dobrze znane.
– Sam jeszcze kilka lat temu byłem przedsiębiorcą więc wiem jak to jest. Właśnie tu niedaleko Wydmin w Gawlikach, była dojrzewalnia serów skąd zakupywałem produkty i sprzedawałem je w regionie. Wszystko szło całkiem nieźle, ludzie mieli pracę, ja surowiec, ale kierownictwo doprowadziło hurtownie do upadłości, aby potem za bezcen sprzedać to jakiemuś Włochowi czy Holendrowi, więc musiałem zamknąć interes – wspominał.
Marek Zawadka na zakończenie swojego pobytu w Wydminach powiedział: "Miło było po latach wrócić na wydmiński bazar i trochę porozmawiać ze starymi i nowymi znajomymi"."Wejście smoka" zrobiła nasza "jedynka" czyli poseł Iwona Arent. Jak przyznał jeden z przechodniów: "Wydminy dawno nie widziały takiego wydarzenia". Dla naszych kandydatów wszyscy mieszkańcy Warmii i Mazur są równie ważni, dlatego staramy się odwiedzić jak najwięcej miejscowości, nawet tak niewielkich jak Wydminy. Poznać problemy i troski, aby od razu po wyborach móc przystąpić do działania i wprowadzania dobrej zmiany w Polsce, dobrej zmiany w codziennym życiu każdego z nas. 

Wojciech Kossakowski, który odwiedził wydmińskie targowisko również w ubiegły czwartek, przez niektórych był już witany jak dobry, stary znajomy.Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za chwilę życzliwej rozmowy. Już teraz możemy zdradzić, iż następny czwartkowy rynek odbędzie się również pod znakiem Prawa i Sprawiedliwości. Szczegóły już wkrótce.

4 komentarze:

 1. Wychowywalam sie w tej wiosce,kochalam ja,ale jak widze slepote ludzi idacych za PiS to sie zastanawiam,co takiego sie stalo z tymi Wydminami?? Otworzcie oczy ludzie. PiS??? mozgi wam sie wypalily,otworzcie oczy w koncu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za komentarz. Wydaje nam się, że mieszkańcy Wydmin popierają Prawo i Sprawiedliwość, bo mają już dość rządzenia PSL w naszym regionie. Ludzie niestety opuszczają nasze piękne Wydminy, nie ma dobrych dróg, zamykane są szkoły, podatki rosną, lokalni przedsiębiorcy zwijają swoje interesy. Dlatego ludzie chcą zmiany. Nie taki PiS straszny jak go malują :)

   Usuń
 2. Nie zgodzę się, że w Wydminach jest strasznie. Nasze drogi nie są takie złe. Jest jeszcze wiele do zrobienia ale dużo si dzieje dookoła. A to, że jedne interesy się zamykają a inne otwierają to są prawa rynku. To że ktoś zbankrutował to nie jest wina PSL czy PO, może to wina tego, że nie nadaje się do interesów albo, że nie dostosował się do zmieniającej koniunktury. Na razie PiS pierze umysły i chce zmieniać Polaków a nie Polskę. Głosi chwytliwe hasła których nie będzie w stanie spełnić. Dlaczego chowacie Kaczyńskiego i Macierewicza?! Bo nauczyliście się, że jak tylko wyjdą do mediów to wam słupki lecą. Dlaczego nie chwalicie się Panem Ziobrą. Bo wiecie, że jak będą prowadził aktywną kampanię medialną to nie dostaniecie władzy. Przykładem waszej nieroztropności i schizofrenii głoszonych przez was idei jest to, że nawet wasi potencjalni koalicjanci sprzed kilku miesięcy, dziś twierdzą, że nie wejdą z wami w koalicję. Więc może PiS jest straszny. Przyznam się, że szczególnie Wydmiński PiS jest fałszywy ponieważ kiedyś popierał PO ale zmieniła się koniunktura na politycznym rynku i raptem zmieniły się poglądy. Smutne to, bo pokazuje tylko fakt, iż są to osoby bezideowe o nie stałych poglądach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że wolny rynek rządzi się swoimi prawami, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Wątpliwości często pojawiają się np. przy organizowaniu przetargów na zamówienia publiczne lub "rodzinnym" zatrudnianiu w urzędach. Pan Jarosław Kaczyński dość aktywnie uczestniczy w kampanii, ostatnio był w Nidzicy i Elblągu, oto link do relacji z tego wydarzenia: http://telewizjarepublika.pl/kaczynski-w-nidzicy-o-polityce-wydawania-min-srodkow-unijnych-jedno-wielkie-naduzycie,24883.html Co do chowania kogokolwiek przed mediami, to jest chyba zupełnie inaczej. W mediach tak zwanego głównego nurtu nie pokazuje się po prostu polityków związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Program wyborczy Prawa i Sprawiedliwość jest w 100 % możliwy do spełnienia, nie są to obietnice bez pokrycia. Zapraszamy do zapoznania się z jego szczegółami: http://pis.org.pl/dokumenty Dokument dość obszerny, ale rzetelny. Co do przyszłych koalicjantów, to np. Pan Paweł Kukiz w ostatnim wywiadzie w radiu RMF FM przyznał, że dla dobra Polski widzi swoje ugrupowanie w koalicji z PiS-em. W koalicji z PiS-em widzi się też PSL, ale tą opcję wyklucza Prawo i Sprawiedliwość. I co do popierania PO... Prawo i Sprawiedliwość w Wydminach nigdy Platformy Obywatelskiej nie popierało, ani w ostatnich wyborach samorządowych, ani prezydenckich, ani parlamentarnych 4 lata temu...

   Usuń