niedziela, 8 lutego 2015

Zimowe utrzymanie dróg


Zima w pełni. Właśnie kończą się (niestety) ferie w naszym województwie. W poniedziałek dzieci wrócą do szkół. Warto, więc zwrócić uwagę czy trasy przejazdu szkolnych autobusów są należycie przygotowane. Co zrobić w sytuacji gdy droga do domu jest nieodśnieżona i samochód osobowy ma problemy z podjechaniem pod niewielką górkę? Do kogo zgłosić oblodzenie jezdni na niebezpiecznym skrzyżowaniu lub zakręcie? Gdzie zadzwonić jeśli przejście chodnikiem grozi wywrotką? W Gminie Wydminy pracownikiem odpowiedzialnym za zarządzanie drogami w Referacie Komunalnym jest Pan Wiesław Grześkowicz. Telefon kontaktowy: 509 958 781 lub (87) 421 00 83. Można też skontaktować się bezpośrednio z Wójtem Gminy Wydminy Radosławem Królem (telefon kontaktowy: 791 232 691) lub Zastępcą Wójta Marią Dolecką (telefon kontaktowy: 668 072 669). Sprawę można zgłosić też osobiście w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. Grunwaldzkiej 74 w Wydminach, pierwsze piętro, pokój nr 9. Zgodnie z wynikami zamówienia publicznego na zimowe utrzymanie dróg w naszej gminie usługi obejmujące odśnieżenie dróg, posypywanie śliskich nawierzchni dróg mieszanką piaskowo - solową i piaskową będą uruchamiane niezwłocznie na każde zlecenie upoważnionego pracownika gminy nie później niż w ciągu 3 godzin od chwili zlecenia. Ewentualne skargi można zgłaszać Wójtowi w każdy czwartek od 10:00 do 12:00. 
Zima w tym roku nie zaskoczyła drogowców, bo rozpoczęła się dopiero w drugiej połowie stycznia, więc pieniędzy na zimowe utrzymanie dróg powinno być jeszcze sporo w gminnym "skarbcu".

Niech słoneczna aura z niewielkimi opadami śniegu sprzyja fanom zimowych spacerów, saneczkarzom, narciarzom i łyżwiarzom.