sobota, 5 listopada 2016

Decyzje do poprawki.

O sprawie farmy fotowoltaicznej w Wężówce i rzekomych błędów urzędniczych powstałych w Urzędzie Gminy Wydminy materiał robiło TVP Olsztyn:
O swoje prawa walczy jedna z mieszkanek Wężówki. Poparła ją niemal cała wieś z sołtysem na czele. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Olsztynie decyzją z dnia 18 października 2016 r. uchyliło w całości wydaną przez Wójta Gminy Wydminy decyzję z dnia 12 sierpnia 2016 r. dla przedsięwzięcia polegającego na budowie elektrowni fotowoltaicznej o mocy 1 MW w miejscowości Wężówka. W związku z czym cały proces wydawania decyzji o warunkach zabudowy rozpoczyna się od początku. Czy tym razem obędzie się bez pomyłek?

SKO w Olsztynie uchyliło również decyzję Wójta Gminy Wydminy z dnia 2 sierpnia 2016 r. na budowę fermy trzody chlewnej w miejscowości Pańska Wola. Tutaj również od początku zaczyna się walka mieszkańców Pańskiej Woli, Skomacka Wielkiego i Ostrowa. 
O sprawie pisaliśmy już parokrotnie:
W sprawę osobiście zaangażował się poseł Wojciech Kossakowski, a protestujących mieszkańców od strony prawnej wspiera Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Lech Obara i Współpracownicy. Niestety instytucje państwowe i samorządowe nie funkcjonują jeszcze w sposób należyty, a mieszkańcy zmuszeni są do ciągłej walki o swoje prawa. Jeszcze wiele pracy przed drużyną Prawa i Sprawiedliwości zanim Polska stanie się państwem przyjaznym obywatelowi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz